Globalny hit strategiczny Forge of Empires obchodzi dziesiątą rocznicę

Globalny hit strategiczny Forge of Empires obchodzi dziesiątą rocznicę

InnoGames, wiodący niemiecki producent oraz wydawca gier mobilnych i online, świętuje dziesiątą rocznicę powstania popularnej gry strategicznej o budowaniu miasta, Forge of Empires. Od czasu premiery w 2012 roku globalny hit stale się rozwijał i nawet po 10 latach przyciąga coraz większe rzesze graczy. Z okazji rocznicy gracze mogą spodziewać się nowego eventu ze specjalnymi nagrodami, który będzie trwał od dziś do 18 kwietnia.

„Forge of Empires znacznie się rozwinęła. Gra była pierwotnie dostępna tylko w wersji przeglądarkowej, która dalej jest doskonalona i będzie obsługiwana przez wiele lat. Udostępniliśmy ją również użytkownikom urządzeń mobilnych na czterech globalnych platformach. Tytuł stał się światowym hitem. Jeden z największych zespołów w InnoGames wciąż pracuje nad grą, doskonaląc ją i przygotowując co tydzień miodne aktualizacje. Chcę podziękować wszystkim wewnętrznym zespołom, a także graczom, za pomoc w kształtowaniu tej wspaniałej gry!” – powiedział Stefan Walter, dyrektor studia InnoGames.

Gracze spędzili dotychczas w grze ponad 311 482 lata. W tym czasie zbudowano około 60 milionów miast. Gdy gra została wydana po raz pierwszy, obejmowała sześć epok i zapewniała wiele miesięcy rozgrywki. Teraz, po wprowadzeniu Epoki kosmicznej: Wenus, zawiera 20 epok i zapewnia ponad pięć lat zabawy. Przejście wszystkich epok zajmuje graczom przeciętnie 2381 dni lub 6,5 roku – w tym czasie gracze mogą wznosić ponad 1000 różnych budynków. Do gry dodano funkcje, takie jak wyprawy gildyjne czy osady kulturowe, które wprowadzają jeszcze więcej zawartości.

Oprócz udanego przeniesienia gry na urządzenia mobilne studio InnoGames zapewniło jej długowieczność poprzez automatyczną konwersję Forge of Empires z języka Flash na HTML5, zostając pierwszym deweloperem gier, który dokonał tego przy użyciu kompilatora open source HAXE, bez zamrożenia kodu. Dzięki temu wersja przeglądarkowa była dalej grywalna po zakończeniu obsługi wtyczki Flash przez firmę Adobe w 2020 r. Gra jest teraz dostępna w wersji na bazie języka HTML5 dla współczesnych przeglądarek, a także w postaci aplikacji mobilnych na urządzenia z systemem Android i iOS, a gracze mogą grać na wielu platformach i swobodnie się między nimi przełączać, używając tylko jednego konta. Forge of Empires pozostaje jedną z najpopularniejszych gier strategicznych na świecie – zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. W 2019 r. całkowite przychody z tej wiodącej gry strategicznej wyniosły 500 mln EUR, z czego ponad połowę osiągnięto w ostatnich dwóch latach. Oprócz regularnych aktualizacji z zawartością znacznym motorem wzrostu pozostaje wersja gry na urządzenia mobilne.

Z okazji dziesiątej rocznicy tytułu zorganizowano nowy event z grą planszową. Cel jest prosty: obejść planszę. Z każdym obejściem planszy gracze przechodzą kolejną epokę Forge of Empires. Poszukiwacz ciekawostek na temat Forge przydziela graczom kolejne zadania, przy okazji opowiadając ciekawostki na temat historii Forge of Empires. Poprzez wykonywanie tych zadań, codzienne logowanie i wydarzenia losowe w mieście gracze mogą zdobywać banknoty, które można wydać na rzuty kośćmi niezbędne do przemieszczania się po planszy. Zatrzymując się na różnych polach planszy, gracz może zdobyć rozmaite nagrody. Wielką Nagrodą jest złote planetarium, ale nowy budynek to nie koniec atrakcji przygotowanych z okazji rocznicy. Dodatkowe nagrody obejmują wielkiego króla, wielką królową i scenę epok oraz nowe awatary do pokazywania znajomym postępów na planszy i zdolności gry.

Więcej informacji na temat eventu z okazji dziesiątej rocznicy można znaleźć w tym filmiku: https://youtu.be/9K0LMW00kCQ.

Forge of Empires jest darmową grą dostępną w przeglądarce oraz na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

Informacje o Forge of Empires
Od wydania w 2012 roku gra Forge of Empires (www.forgeofempires.com) stała się jedną z najbardziej udanych strategii na świecie, z kilkoma milionami aktywnych graczy na ponad 20 rynkach. W grze Forge of Empires gracze rozwijają wioskę przez różne epoki historii ludzkości — od epoki kamienia łupanego do odległej przyszłości. Dzięki umiejętnemu planowaniu i taktyce na polu walki mogą rozszerzać swoją strefę wpływów i stworzyć imponujące imperium. Stałe aktualizacje treści zapewniają kilka lat dobrej zabawy. Możesz się przełączać między przeglądarką, urządzeniami z systemem iOS i Android w dowolnym momencie gry.

Informacje o InnoGames
InnoGames jest wiodącym niemieckim deweloperem i wydawcą gier mobilnych oraz internetowych, nagradzanym pracodawcą i neutralną węglowo firmą z siedzibą w Hamburgu. Studio to jest najbardziej znane z gier Forge of Empires, Elvenar i Tribal Wars, a jego katalog obejmuje 9 dostępnych już gier i wiele tytułów na urządzenia mobilne będących w produkcji. Zrodzona z hobby firma InnoGames zatrudnia teraz 400 pracowników z ponad 40 krajów, których łączy zamiłowanie do tworzenia wyjątkowych gier zapewniających graczom z całego świata zabawę na wiele lat.

Więcej o InnoGames

InnoGames
Friesenstraße 13
20097 Hamburg
Germany