InnoGames mianuje Studio Directora Christiana Reshöfta na stanowisko Chief Product Officer

Studio Director Christian Reshöft dołącza do kierownictwa InnoGames jako nowy Chief Product Officer ze skutkiem natychmiastowym. Na tym stanowisku Christian Reshöft przejmuje odpowiedzialność za wszystkie gry znajdujące się w fazie rozwoju (produkcji) oraz już wydane (product management) u czołowego niemieckiego producenta i wydawcy gier mobilnych i internetowych.

„Christian wniósł duży wkład do zrównoważonego rozwoju InnoGames w poprzednich latach i może pochwalić się wieloma osiągnięciami ważnymi dla naszej firmy. Jego głęboka wiedza w zakresie zarządzania produktami oraz prowadzenia zróżnicowanych zespołów okazała się dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy. Jego awans jest logicznym i zasłużonym krokiem i nie możemy doczekać się wydania wielu kolejnych udanych gier w przyszłości” — komentuje współzałożyciel i dyrektor InnoGames Hendrik Klindworth.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy wprowadziliśmy wiele ulepszeń w naszym podejściu do tworzenia nowych gier w InnoGames. Zaczęliśmy kwestionować nasze istniejące procesy, co doprowadziło do uruchomienia zupełnie nowego cyklu etapów, aby już w fazie produkcji położyć jeszcze większy nacisk na elementy związane z zatrzymywaniem użytkowników w grze. Nie chcemy w tym momencie ujawniać zbyt wiele, ale poczyniliśmy duże postępy i udało nam się przyspieszyć tempo produkcji, a pierwszy test przyniósł znakomite rezultaty” — kontynuuje Klindworth. 

„Nadzorowanie i zarządzanie wszystkimi grami InnoGames to zaszczyt i ważne zadanie. Dzięki naszym już bardzo dobrze znanym grom i ekscytującemu zestawowi nadchodzących tytułów jesteśmy na silnej pozycji i mamy jeszcze większe ambicje na przyszłość. Koncentrujemy się na tworzeniu nowych tytułów, jednocześnie poszerzając wieloletnie przygody naszych graczy w istniejącym portfolio. „Forge of Empires” rozwija się już 7 lat i z niecierpliwością czekamy na możliwość wykorzystania naszych doświadczeń w naszych kolejnych tytułach” — mówi Chief Product Officer InnoGames Christian Reshöft.  

Reshöft dołączył do InnoGames jako kierownik działu zarządzania produktem w 2013 r., gdy największy hit firmy „Forge of Empires” był dostępny tylko w przeglądarkach. Wspólnie ze swoimi zespołami z powodzeniem wprowadził na rynek słynną wersję mobilną city buildera, który położył podwaliny pod przejście firmy na gry mobilne. Za osiągnięcia na tym stanowisku w 2015 roku został mianowany Studio Directorem. Innymi kamieniami milowymi w karierze Reshöfta w InnoGames było udane wprowadzenie drugiego flagowego tytułu InnoGames — gry „Elvenar” oraz zautomatyzowana migracja „Forge of Empires” i „Elvenar” z Flash do HTML5. Przed przejściem do InnoGames Christian Reshöft (38 lat) pracował w Miniclip (gdzie zarządzał 8 Ball Pool), Jagex i Blizzard. Christian Reshöft ma ponad 15 lat doświadczenia na kierowniczych stanowiskach w branży gier.  


Informacje o InnoGames
InnoGames jest czołowym niemieckim deweloperem i wydawcą gier mobilnych i internetowych. Firma ma siedzibę w Hamburgu i jest znana z takich gier jak Forge of Empires, Elvenar i Tribal Wars. Pierwsza mobilna gra pod tytułem InnoGames Warlords of Aternum to strategia oparta na fantastyce. Pełne portfolio InnoGames obejmuje siedem gier „na żywo” i kilka tytułów mobilnych w produkcji. Firma InnoGames powstała w oparciu o hobby jej założycieli. Dziś ma zespół 400 pracowników z ponad 30 krajów, dzielących pasję tworzenia unikalnych gier, którymi gracze na całym świecie cieszą się od wielu lat.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o InnoGames

Please click HERE for our general terms & conditions.

Please click HERE for our privacy notice for end users.

Please click HERE for our imprint. 

Kontakt