InnoGames świętuje 11. rocznicę i nieustanny sukces gry Grepolis Egejskimi Statkami Bojowymi

InnoGames świętuje 11. rocznicę i nieustanny sukces gry Grepolis Egejskimi Statkami Bojowymi

InnoGames, wiodący w Niemczech deweloper i wydawca gier internetowych i mobilnych, świętuje 11. rocznicę swojej strategicznej gry online, Grepolis. Grepolis to klasyczny tytuł InnoGames wydany w wersji przeglądarkowej w 2009 roku. Gra stale się rozwija i osiąga sukcesy, przyciągając miliony graczy z całego świata i przynosząc przeszło 150 milionów euro przychodów (w czołówce pod względem rentowności znajdują się Niemcy, Stany Zjednoczone i Francja). Z okazji rocznicy zespół przygotował wydarzenie Egejskie Statki Bojowe, które będzie trwało do 30 września. W ramach niego gracze będą musieli znajdować i zatapiać wrogie okręty, aby ochronić swoje miasta.

„Z dumą świętujemy kolejny udany rok dla Grepolis. Zespół intensywnie pracuje nad wydawanymi co dwa tygodnie aktualizacjami do gry, które obejmują nowe funkcje i zmiany, o które prosili gracze - a także inne nowości. Pragniemy podziękować zespołowi za ciężką pracę, a także naszym oddanym graczom, zarówno nowym, jak i istniejącym”, mówi Jędrzej Czarnota, Product Manager w firmie InnoGames. „W ciągu ostatnich 11 lat nasza gra odgrywała istotną rolę, zapewniając platformę do relaksu oraz utrzymywania kontaktu ze znajomymi i rodziną. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w rozwoju rynku gier, oferując wspaniałe wrażenia graczom Grepolis, i nie możemy się doczekać, aby podzielić się wszystkimi nowościami planowanymi na przyszłość”.

W Egejskich Statkach Bojowych gracze muszą znaleźć dokładną lokalizację wrogich okrętów. Aby do nich strzelać, potrzebują amunicji, którą można zebrać, wykonując zwykłe czynności w grze. Amunicję można znaleźć do 10 razy dziennie. Niezależnie, czy gracz trafi, czy spudłuje, każdy strzał skutkuje przyznaniem nagrody, a także dodatkowych nagród w przypadku zatopienia okrętu, zwanych „nagrodami za zatopienie”. Dostępne są również nagrody dnia. Nowością w tym roku jest Boska strategia bojowa. Wszystkie punkty bojowe otrzymane, gdy ta moc jest aktywna, wzrastają o 100%. Każde udane trafienie daje też fragment mapy. Gracze muszą zebrać wszystkie fragmenty mapy, aby dotrzeć do skarbu i odblokować pożądaną przez wszystkich nagrodę główną: Gniew Aresa, który trwale zwiększa atak miasta, na którym zostanie użyty.

Gra Grepolis zadebiutowała w wersji na przeglądarki w 2009 roku, zaś w 2013 roku wydano aplikację mobilną. W ciągu ostatnich jedenastu lat gracze spędzili w grze łącznie 62 000 lat. W tym czasie założyli ponad 6 milionów miast, ale ich działalność nie ograniczała się do budowy własnych metropolii. Gracze połączyli też w tym okresie siły, zawiązując około 825 000 sojuszy i szkoląc przeszło 98 miliardów jednostek w przygotowaniu do walki. Wysiłki te zaowocowały ukończeniem ponad 568 milionów zadań, pomagając graczom zyskać przychylność i pomoc bogów.

Grepolis jest dostępna za darmo na przeglądarki oraz urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.


Informacje o Grepolis
W grudniu 2009 r. Grepolis zostało wdrożone na rynek, jako trzecia gra firmy InnoGames. W Grepolis gracze przenoszą się do świata starożytnej Grecji. Zaczynając od małych polis, które z czasem stają się metropoliami, nawiązują potężne sojusze z innymi graczami i czerpią moce greckich bogów. W ciągu zaledwie kilku tygodni gra została nominowana do niemieckiej nagrody programistów, przełamała barierę miliona aktywnych graczy i jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier strategicznych w Internecie. W 2012 roku Grepolis zdobyło nagrodę „Najlepszej, klasycznej gry przeglądarkowej MMO”.

Informacje o InnoGames
InnoGames jest czołowym niemieckim deweloperem i wydawcą gier mobilnych i internetowych. Firma ma siedzibę w Hamburgu i jest znana z takich gier jak Forge of Empires, Elvenar i Tribal Wars. Pierwsza mobilna gra pod tytułem InnoGames Warlords of Aternum to strategia oparta na fantastyce. Pełne portfolio InnoGames obejmuje siedem gier „na żywo” i kilka tytułów mobilnych w produkcji. Firma InnoGames powstała w oparciu o hobby jej założycieli. Dziś ma zespół 400 pracowników z ponad 30 krajów, dzielących pasję tworzenia unikalnych gier, którymi gracze na całym świecie cieszą się od wielu lat.

Skontaktuj się z nami
Więcej o InnoGames

Please click HERE for our general terms & conditions.

Please click HERE for our privacy notice for end users.

Please click HERE for our imprint. 

InnoGames
Friesenstraße 13
20097 Hamburg
Germany